• (+373) 22 999260

Работа в Чехии/ Lucru in Cehia

Full-Time EasyJobsOriunde Postat pe: 06.12.2018

Descrierea Jobului:

Компания из Чехии в поиске работников

Требования
Гражданство МД и ЕС
Опыт работы ( если того требует позиция)
Для мужчин и женщин ( пар)
Желание работать

Для граждан МД открываем разрешения на работу и предоставляем подтверждение о проживании и трудовой договор, для подачи на визу в консульстве.

Вакантные места и зарплата на следующие позиции:
– 100 крон = 75 лей
– Минимальная зарплата от 700 евро

– разнорабочиe на краткосрочные работы сроком до 3-х-24 месяцев на завод по сборке кондиционеров и завод по сборке телевизоров в городе Пльзень.
Сборка представляет собой процесс в который входят: подготовка всех компонентов, которая происходит на складе уже с частичной сборкой; закручивание металлических и пластиковых деталей электрической отверткой; ручная пайка некоторых соединений; последующая компоновка всех деталей; тестирование; упаковка и отгрузка готовых продуктов. Процесс сборки проводится на конвейере.

– оператор производственной линии 8ч 2-3 смены
100 – 110 Кч/час
– токарь CNC (ЧПУ) 8-12ч вкл. сверхурочные 3 смены
120 крон час
– литейщики, 8-12ч 3 смены (возможность сверхурочных)
120-160 крон час
– формовщики, 8-12ч 3 смены (возможность сверхурочных)
95 – 120 Кч/час
– шлифовальщики, 8-12ч 3 смены (возможность сверхурочных)
100-125 крон час
– ядровщики, 8-12ч 3 смены (возможность сверхурочных)
– сварщики 8-12ч 3 смены (возможность сверхурочных)
130-150 крон час (сварка электродами и CO2)
– оператор производства – карщик (погрузчик) 8ч 3 смены (возможность сверхурочных)
100 – 120 Кч/час
– кузнецы 8-12 3 смены (возможность сверхурочных)
120 – 150 Кч/час
– слесари 8ч 3 смены (возможность сверхурочных)
– крановщик – 8-12ч
100-120 крон час
– металлообработчик 8-12ч
– 140-150 крон час

Рабочие часы
Смены стандартно 7,5-8 часов, 5-7 дневная рабочая неделя, 2-3 сменный график
минимум 165-180 часов.

Проживание
Предоставляется
Стоимость проживания 4000 – 5000 чешских крон за место в комнате в месяц, списывается с зарплаты.

Companie din Cehia in cautare de muncitori

Сerinţe
Cetățenia MD și UE
Experiența de lucru (dacă este cerută de postul de munca)
Pentru bărbați și femei (cupluri)
Dorința de a lucra

Pentru cetățenii MD, deschidem permise de muncă și oferim dovada de ședere și un contract de muncă pentru a solicita o viză la consulat.

Posturi vacante și salarii pentru următoarele posturi:
– 100 CZK = 75 lei
– Salariul minim de 700 de euro

– meseriaș de lucru pe termen scurt, de până la 3-24 luni, la instalația de asamblare a aparatelor de climatizare și instalația de asamblare a televizoarelor în orașul Plzen.
Asamblarea este un proces care include: pregătirea tuturor componentelor, care are loc în depozit deja cu asamblare parțială; strângerea pieselor din metal și plastic cu o șurubelniță electrică; lipirea manuală a unor conexiuni; dispunerea ulterioară a tuturor părților; testare; ambalarea și transportul produselor finite. Procesul de asamblare se desfășoară pe transportor.

– Operatorul liniei de producție 8h 2-3 schimburi
100 – 110 CZK / oră
– Contare CNC (CNC) 8-12h incl. ore suplimentare 3 schimburi
120 CZK pe oră
– adaptatori, 8-12h 3 schimburi (posibilitatea orelor suplimentare)
120-160 CZK pe oră
– formatori, 8-12 ore 3 schimburi (ore suplimentare)
95 – 120 CZK / oră
– mașini de tocat, 8-12h 3 schimburi (oportunitate suplimentară)
100-125 CZK pe oră
– treceri, 8-12h 3 schimburi (posibilitatea orelor suplimentare)
– sudori 8-12 ore 3 schimburi (ore suplimentare)
130-150 CZK pe oră (sudare cu electrozi și CO2)
– operatorul de producție – karshchik (încărcător) 8h 3 schimburi (oportunitate suplimentară)
100 – 120 CZK / oră
– fierari 8-12 3 schimburi (posibilitatea orelor suplimentare)
120 – 150 Cph / oră
– lăcătușul 8h 3 schimburi (posibilitatea orelor suplimentare)
– operatorul macaralei – 8-12h
100-120 CZK pe oră
– prelucrarea metalelor 8-12h
– 140-150 CZK pe oră

Program de lucru
Turele sunt standard de 7,5-8 ore, săptămâna de lucru de 5-7 zile, programul de ture de 2-3 zile
cel puțin 165-180 ore.

Cazare
Se ofera
Costul 4000 – 5000 CZK pe lună pe loc in camera, este dedus din salariu.

Tel.: +373 (022) 99-92-60 MD office

Mob.: +373 60432481 MD Viber, whatsapp

e-mail: office@easyjobs.md

web: http://www.easyjobs.md

Categoriile job-urilor: Lucru in CehiaLucru in EuropaLucru in strainatateOferte de Munca